בית אות המוצר הירושלמי

אודות

בית אות המוצר הירושלמי, מוסד ללא כוונת רווח, הינו מרכז ליצירה ותצוגה של אמנות ירושלמית ייחודית. במקום יוצרים   כ-35 אמנים בעלי "אות המוצר הירושלמי" בבתי מלאכה ברחבי הבניין.

אנו פועלים לקידום קהילת אמנים איכותית בירושלים בתחומי האמנות השימושית: עיצוב קראמי, אומנות הזכוכית, ריקוע ופיסול נחושת, יודאיקה עכשווית, אומנות הזכוכית- ויטראז', פסיפס ופיסול בזכוכית.

גלרית הבית, פתוחה לקהל הרחב מארחת יצירות של אמנים ירושלמים ויוצרת שיתופי פעולה עם גופים בינלאומיים ואמני ירושלים.

בית חולים

סיפורו של הבית

המבנה של "בית אות המוצר הירושלמי"  שימש כמרפאות בית חולים סט. ג'ון למחלות עיניים ובנייתו הסתיימה בשנת 1925. כל חדר שימש  כמרפאה בה ישב רופא שקיבל מעל מאה חולים ביום. מסדר סט. ג'ון היה חלק ממסדר ההוספיטלרים שמטרתו הייתה לרפא חולים ללא כל מטרה מיסיונרית, לכן היה בית החולים הנוצרי היחידי בירושלים שיהודים הסכימו להתאשפז בו. 

חצר הבית מוקפת בסמלי אצולה של אבירי המסדר שתרמו לבניין הבית. סגנונו האדריכלי הוא רומנטי אקלקטי – חצר דמוית חאן ערבי, קשתות צלבניות, תקרה ערבית ומודרנית המהווים עירוב מכוון של סגנונות בניה. האדריכל קליפורד הולידיי היה גם חבר האגודה לאמנות שימושית באנגליה. בזמן מלחמת העצמאות ננטש הבניין והיה חלק משטח ההפקר שחצץ בין העיר המערבית לירדן. מאז 1970 הבניין משמש כמרכז אמנות שימושית ופועלות בו סדנאות אמנים ירושלמים בעלי "אות המוצר הירושלמי".